1.06. 2013 r., o godz. 17:00 w ramach wystawy Marty Kozłowskiej “Odkryte piękno” odbędą się warsztaty graficzne w Pracowni pod Baranami. W roli prowadzącej wystąpi sama artystka, która podzieli się swoim doświadczeniem na temat techniki druku wypukłego.Uczestnicy po warsztatach inaczej spojrzą na łyżeczkę do herbaty czy linoleum, które nie będzie mieć już tak wiele wspólnego z podobnymi wyrobami z czasów PRL’u…
GRAFIKA – w języku greckim graphein znaczy: skrobać, rytować, rysować. To sztuka powielania odbitek m.in. z klocków drewnianych, płytek kamiennych, czy metalowych, na których znajduje się wklęsły bądź wypukły rysunek. W zależności od użytego materiału i techniki rytowniczej pozwala oddać nie tylko kreskę, ale również plamy, czy walor.
LINORYT- technika graficzna druku wypukłego, również odbitka wykonana w tej technice. Rysunek powstaje w linoleum, z którego wycina się za pomocą dłutek tło. Następnie pokrywa się go farbą drukarską i odbija na papier. Dzięki miękkości materiału rysunek może być bardziej plastyczny, a cięcia dosyć szerokie.