MARTA KOZŁOWSKA “ODKRYTE PIĘKNO”(10.05.-14.06.2013)

„Kobiecość jest bardzo wdzięcznym tematem, nie ma nic bardziej inspirującego niż drugi człowiek, zwłaszcza pełen sprzeczności, tak nieposkromiony i tajemniczy.

Kobieca natura fascynuje, zniewala zmysły, urzeka. Każda kobieta dla artysty jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, po prostu piękna i wyjątkowa.  Również ogromną rolę odgrywa kolor podkreślając dwoistość kobiecej natury, lub ognisty temperament.

Barwy zimne i gorące silnie ze sobą kontrastują, a mimo zróżnicowanej  temperatury  działają na nas pobudzająco. Jest to  świat oglądany z perspektywy przeżyć, emocji i fascynacji artysty. Zatrzymane wspomnienia, niedopowiedziane historie… czasami własna projekcja rzeczywistości”

Artystka o technice, którą stosuje:

Linoryt jest techniką druku wypukłego, polega na przenoszeniu kompozycji na powierzchnie materiału poddającego się obróbce za pomocą wycinania. W wyniku wycinania przeniesionego na płytę rysunku powstają elementy drukujące, czyli takie, które po naniesieniu farby drukarskiej zostają odbite na papierze. W ten sposób powstaje płyta graficzna zwana również matrycą. Do opracowania matrycy używa się dłut, noży i innych narzędzi umożliwiających cięcie materiału. Odbitki wykonuje się na prasie ręcznej lub za pomocą łyżeczki ( jak w moim przypadku) poprzez odbicie pokrytej farbą płyty na papierze..

Na wystawie prezentowane są dzieła artystki z lat 2010-2013.

Prace można oglądać od 10.05. do 14.06.2013r.

PRACOWNIA POD BARANAMI
RYNEK GŁÓWNY 27
31-010 KRAKÓW
Godziny otwarcia:
poniedziałek–piątek 17:00 do 00:00 (lub dłużej)
sobota-niedziela 12:00 do 00:00 (lub dłużej)