O nas

logo (3)

Fundacja New Era Art to organizacja pozarządowa powołana przez Jana Potockiego w 2009 roku w Krakowie. Powstała ona z potrzeby wspierania rozwoju kultury i sztuki. Promuje, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę przy użyciu nowoczesnych technologii. Działania Fundacji zmierzają do szerzenia idei humanizmu i propagowania postaw tolerancji w wielokulturowym społeczeństwie jednoczącej się z Europy.

Oprócz realizacji inicjowanych przez siebie przedsięwzięć, Fundacja współdziała z innymi instytucjami, organizacjami i osobami dla osiągania wspólnych celów statutowych.

Pod egidą Fundacji działa Pracownia pod Baranami. Zainaugurowała swoją działalność 9 listopada 2012 roku wernisażem prac Władysława Hasiora. Ale miejsce to nie pełni tylko funkcji Galerii Sztuki Współczesnej. To strefa wymykająca się tradycyjnym definicjom, została stworzona głównie z myślą o rozwijających się artystach, którym oddaje przestrzeń. To dzięki nim Pracownia zmienia cały czas swoje oblicze, skupiając osoby zainteresowane szeroko pojętą kulturą i chętne do obcowania ze sztuką w nieformalnych warunkach. Artyzm i rzemiosło stają się tutaj tłem do dyskusji, twórczych działań i wszelkich eksperymentów. Pracownia otwiera swoje drzwi również osobom pełnym pasji, którzy niecodzienną sztukę wplatają w swoją codzienność. To dla nich organizowane są wykłady, spotkania, warsztaty, w trakcie których każdy może rozwinąć swoje uśpione siły. W weekendy Pracownia gości dzieci. Młodzi adepci sztuki odkrywają swoje talenty podczas warsztatów projektowo-konstruktorskich, kroju i szycia, tradycyjnego rękodzieła artystycznego, eco-designu, czy art-recyklingu.

Fundacja ma swoją siedzibę w Pałacu pod Baranami w ścisłym centrum miasta Krakowa.