Wystaw się/Exhibit yourself!

 

Fundacja New Era Art Jana Potockiego aktywnie promuje sztukę i twórczość Artystów- nie tylko młodych i początkujących, tych bez dyplomu szkoły artystycznej, ale i doświadczonych, zasłużonych dla środowiska artystycznego, nie wpisując się przy tym w lukratywne i wykalkulowane przedsięwzięcia. Fundacja nie dobiera twórców pod kątem ilości czy miejsc zorganizowanych wystaw, zgromadzonych kolekcji, zdobytych nagród – chce tworzyć sztukę świeżą, bezinteresowną, nowoczesną, biorąc za główne kryterium wartość artystyczną, kreatywność, unikalność prac, nie zapominając o unoszącej się nad całością artystycznej wrażliwości. Nie traktujemy artystów i ich dorobku jako podmiotu do zdobycia prestiżu na rynku kolekcjonerskim. Postrzegamy twórców jako aktywnych uczestników współczesnej kultury, z którymi pragniemy kształtować wyobraźnię i otwartą postawę wobec odbiorców, nawiązując z nimi różnorodną formę interakcji.

Dysponujemy dwoma przestrzeniami wystawienniczymi w sercu krakowskiego Starego Miasta. Galeria New Era Art, mieszącą się w kultowym Pałacu pod Baranami, to jasna przestrzeń galeryjna otwarta na artystyczną inicjatywę, przygotowana i wyposażona pod kątem wystaw, wernisaży. Znajduje się ona w bardzo korzystnej lokalizacji z wejście bezpośrednio od ulicy Św. Anny. Druga przestrzeń mieści się w piwnicy Pałacu, w bezpośrednim sąsiedztwie Piwnicy pod Baranami: stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych galerii i pozwala na nieszablonową aranżację, mogącą stanowić dodatkowy walory dla aktów performatywnych czy wystaw fotograficznych.

Artyści! Jeżeli chcecie współtworzyć z nami galerię wypełnioną swobodną wymianą myśli i doświadczeniami, być współtwórcami wydarzeń, które mają szansę być zauważone i zapamiętane, kreować swój wizerunek, podzielić się swoją artystyczna wizją, pojawić się na forum publicznym, zapraszamy serdecznie do współpracy. Wierzymy, że możliwość wystawy w Galerii New Era Art, będzie dla Was ważnym krokiem na profesjonalnej drodze artystycznej, pozwoli znaleźć się w gronie osób żywo zainteresowanych kulturą. Tym samym stworzymy wspólną publiczną przestrzeń dla twórców oraz dla odbiorców. Oferujemy bardzo korzystne warunki współpracy: zapewniamy miejsce wystawiennicze w sercu samego Krakowa, satysfakcjonującą marżę ze sprzedaży dzieł oraz partycypację w kosztach organizacyjnych, takich jak oprawa wernisaży (z możliwością upustu na wino), promocja w mediach, projekty graficzne i wydruk materiałów promocyjnych. Zainwestujcie w swoją przyszłość – „WYSTAWCIE SIĘ” w Galerii New Era Art!