URBAN 2014 – STREET PHOTO OD 10.08. W PRACOWNI POD BARANAMI

  URBAN jest międzynarodowym konkursem fotograficznym, który łączy talent i jakość wśród zawodowych i amatorskich fotografów, proponując im międzynarodową platformę do przedstawienia swoich prac.

Najlepsze zdjęcia zostaną pokazane w największych miastach Europy, a nawet poza jej granicami. W 2011 roku zwycięskie prace URBAN były zaprezentowane we Włoszech (Trieste), Polsce (Kraków), Węgrzech (Budapesz i Miskolc), Łatwii (Ryga), Ukrainie (Sumy) i Kolumbii (Bucaramanga). Kolejnym przystankiem URBAN 2014 będzie Szomszed Bar w Budapeszcie (otwarcie 27 sierpnia).

URBAN2014_krakow_A3.ai       URBAN2014_krakow_A3.ai

2014 rok to 6 edycja tego wydarzenia, a każda każda z nic składa się z kilku tematyk. Tegoroczny temat to “Street Photography”, który jest motywem przewodnim konkursu, “Colour in the City” oraz”Water”. W tej edycji pojawiła się również nowa sekcja – “Stories & Portfolios”, dedykowana zestawom zdjęć o dowolnej tematyce. W owej sekcji znajdują się portfolia, foto-dziennikarstwo i storyboard (sekwencje obrazów opowiadających całe historie).

Galeria online z wybranymi zdjęciami http://urban.dotart.it

Wernisaż odbędzie się już 10 sierpnia o godz. 19.00 w Pracowni pod Baranami (Rynek Główny 27, Kraków).
Wydarzenie uświetnią autorzy fotografii – William Rothwell (UK) – “The Horses of the Revolution” ( http://www.urban.dotart.it//portfolio.php/293/walter-rothwell/the-horses-of-the-revolution) oraz Andrea Falcon (Rome) – “Langa” ( http://www.urban.dotart.it//portfolio.php/305/falcon-andrea/langa).