KRZYSZTOF KADŁUBOWSKI “TRASH ART” (8.11.- 2.12.2013)

Fundacja New Era Art ma zaszczyt zaprosić na wystawę rzeźby Krzysztofa Kadłubowskiego. Wernisaż odbędzie się 8.11. o godz. 19:00 w Pracowni pod Baranami.

Krzysztof Kadłubowski dąży do wydobycia piękna z nieatrakcyjnych na pierwszy rzut oka materiałów: z wycieraczek samochodowych, pojemników, sprzętów gospodarstwa domowego, polnych kamieni, części rowerowych, widzi formy żywe-dając nowe życie wszelakiej faunie. Wykreowany przez Artystę świat zwierząt, zbudowany ze zużytych okularów, szczot czy drutów parasola, niejednokrotnie potrafi zaskoczyć widza swoją bezpretensjonalnością i lekkością.

W Pracowni pod Baranami zetkniemy się z nieziemskimi, bardzo osobliwymi pracami stworzonymi okiem inżyniera z duszą humanisty. Wystarczy jedno spotkanie ze sztuką Krzysztofa Kadłubowskiego, by poruszyć ludzką, nieograniczoną, dziecięcą wręcz fantazję. By pomyśleć, że Jego wiertkura, kopikobul, poldek, cudowronka niebieska, cyklopaw, królik postrzyżynowy, to idealnie skrojeni mieszkańcy Lemowskich światów. Czyż nie przypominają Leśmianowskich dusiołków, płanetników, południc, które żyją tam, gdzie “bardziej jest bosko niż ludno/i każdy za wszystkich nie cierpi – lecz marzy”?

Można przeczytać tysiące fantastyczno-naukowych książek, a nie znajdzie się tak widowiskowych i uruchamiających ludzką wyobraźnię myśli, jak wtedy, gdy przyjrzymy się pracom Krzysztofa Kadłubowskiego.

Śmieć śmieciem wcale być nie musi – to tylko kwestia spojrzenia na niego z odpowiednio ludzkiej, artystycznej perspektywy.

Chciałoby się krzyknąć: nastał czas okrutnych cudów – szperajmy na złomowiskach! ratujmy śmietniki! Są nieskończonym źródłem twórczej inspiracji.

Obecna kolekcja Krzysztofa Kadłubowskiego składa się z około 60 rzeźb, z czego najmniejsza mierzy 8cm, a największa 50cm.

Wystawa potrwa do 2.12.2013
WSTĘP WOLNY

Pracownia pod Baranami
Rynek Główny 27
pn-pt 17:00-00:00 (lub dłużej)
sb-ndz 12:00-00:00 (lub dłużej)

http://www.facebook.com/PracowniaPodBaranami