“KIDS HELPING KIDS”

Razem z Klubem Rotaract Kraków serdecznie zapraszamy  na wystawę fotografii autorstwa podopiecznych PLACÓWKI OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZEJ NR 3 w MIĘKINI, wieńczącą akcję “KIDS HELPING KIDS”.

Przez trzy kolejne, wiosenne weekendy młodzież pod okiem profesjonalnych fotografów poznawała tajniki tworzenia fotografii ukazującej piękno krakowskiego krajobrazu oraz ludzkiej natury. Podczas warsztatów z fotografii architektury, street – artu czy portretu nie tylko nabierały umiejętności, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Efekty ich pracy będzie można podziwiać już od 12 maja w Pracowni Pod Baranami.

Swoimi umiejętnościami tworzenia fotografii artystycznej z młodzieża dzielili się między innymi Michał Stec, Michał Ciszkowicz, Kamil Jasnos, Emil Kołodziej, Rafał Wożniak, Katarzyna Gesing. Podczas wernisażu odbedzie się spotkanie z młodymi talentami fotografii z Placówki, jak i organizatorami wystawy.

Rotaract Klub Kraków – Wawel jest stowarzyszeniem wspieranym przez Krakowskie Kluby Rotary zrzeszające przedstawicieli środowiska akademickiego, kulturalnego, artystycznego, lekarzy, prawników, przedsiębiorców oraz reprezentantów władz samorządowych i rządowych.

Rotaract to jeden z najbardziej znaczących i najszybciej rozwijających się programów społecznych Rotary International – najstarszego stowarzyszenia klubów służebnych na świecie, a jednocześnie jedynej organizacji pozarządowej mającej swoich przedstawicieli podczas obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Nieprzerwanie od kilkunastu Klub wspiera i współtworzy wiele akcji społecznych. Oprócz corocznego koncertu charytatywnego regularnie wspomaga Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 3, Dom Małego Dziecka na Podgórzu oraz Placówkę Opekuńczo-Wychowawczą w Miękini, a także angażuje się w działania międzynarodowe i inne kampanie prospołeczne.

Wernisaż odbędzie się 12 maja o godz. 19:00 w Pracowni pod Baranami
Wystawa czynna do 26 maja

Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu:

1. Weronika Borowska

2. Bartek Borowski

3. Michał Borowski

4. Róża Zębala

5. Halina Dziura

6. Agnieszka Cup

7. Artur Długopolski

8. Wiktoria Piotrowska

9. Kamil Mirek

10. Tomek Cekiera

11. Marcelina Farat

12. Sylwia Farat

13. Julia Farat

14. Adrian Jaśko