PRZEZ ŚWIAT Z JANEM POTOCKIM – FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW

https://www.facebook.com/events/921909987900850/

PRZEZ ŚWIAT Z JANEM POTOCKIM – FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW || Through the world with Jan Potocki

SALE BALOWE PAŁACU POD BARANAMI
28-29 LISTOPADA 2015

Jedną z najbardziej wyrazistych cech Jana Potockiego była jego miłość do podróżowania – jego ciekawość świata, odwaga do opuszczenia znanego środowiska, zainteresowanie drugim człowiekiem, obcymi kulturami, terenami i ich historią. Przemieszczał się lądem, wodą i powietrzem, stanął na trzech kontynentach, spojrzał na niezliczoną ilość krajobrazów, od afrykańskich pustyń po ośnieżone szczyty Kaukazu, a wszędzie gdzie był, widział nie tylko teraźniejszość, ale i setki, a nawet tysiące lat poprzedzających jego czasy. Organizując Rok Potockiego zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest rzetelne odmalowanie tego aspektu jego osobowości. Naszym celem jest nie tylko opowiedzenie o wojażach i przygodach Potockiego, ale i zarażenie jego pozytywną energią i determinacją w spełnianiu marzeń, zachęcenie do wzięcia z niego przykładu i ruszenie w nieznane, a co za tym idzie – przekonanie się, jaki ogrom satysfakcji może z tego płynąć, jak wiele bezcennych doświadczeń można zdobyć!

*SLAJDOWISKA *WYSTAWY * WARSZTATY *KONKURSY *MUZYKA *TANIEC *POKAZY KULINARNE

ZAGŁĘBIAJĄC SIĘ W HISTORIĘ POTOCKIEGO, MOŻEMY ODNALEŹĆ ŹRÓDŁO INSPIRACJI I MOTYWACJI DO DZIAŁAŃ Z POZORU NIERZECZYWISTYCH, ALE CZĘSTO WYKONALNYCH. JEGO POSTAĆ UDOWADNIA, ŻE MOŻNA ŻYĆ SPEŁNIAJĄC SWOJE MARZENIA!

Organizator:
Fundacja New Era Art
Pragniemy przyczynić się do promocji wiedzy na temat tego wybitnego pisarza, naukowca i wolnomyśliciela w 200. rocznicę śmierci Jana Potockiego. Obchody te są okazją do przedstawienia mało znanego oblicza autora „Rękopisu znalezionego w Saragossie”, jako niestrudzonego podróżnika, pierwszego polskiego aeronauty, archeologa, etnologa i wielkiego marzyciela. Uczczenie pamięci swojego imiennika przez Jana Potockiego – prezesa Fundacji, ma dla niego osobiste znaczenie poprzez wzgląd na wspólne korzenie i tradycję rodzinną. Naszą intencją jest uczynić Pałac pod Baranami, gdzie mieści się siedziba fundacji, miejscem godnym uwagi nie tylko ze względu na jego bogatą historię jako miejsca uważanego za artystyczną siedzibę Krakowa ale również ośrodka, umożliwiającego społeczeństwu poznanie bogactwa światowego dorobku kulturowego i swobodną wymianę doświadczeń twórczych oraz artystycznych.

Współorganizator:
Klub Podróżników Śródziemie
https://klubpodroznikow.com/
AQL
Pałac Pod Baranami
Galeria pod Baranami
Pracownia dla Dzieci

Partnerzy:
Małopolska Organizacja Turystyczna
Kino Pod Baranami
Krakow Balloon Team
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej
Teatr Groteska
Teatr Ludowy
Nautilus
Bezkresy
Smaki Gruzji Restauracja i winiarnia
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Dom Polski w Tunezji
Korporacja Ha!art
Nocowanie.pl
KRAKOWSKA SZKOŁA FLAMENCO ALMORAIMA
Elite – Księgarnia Hiszpańska
mindhelix.pl

Patronat medialny:
TVP Kraków
Radio Kraków
Dziennik Polski
Literatura Wywrota.pl
Polska Niezwykła
Twoja Malopolska
Wrota Malopolski
Sztuka inwestowania w sztukę
kulturaonline.pl
ARTzona
Wczasy Mag

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rok Jana Potockiego odbywa się pod auspicjami UNESCO

Wstęp wolny!